Annelik Halleri

Bazılarımızın çocukluktan itibaren olmak istedikleri mesleklerden biridir annelik. Çocuğuz anne olunca en mükemmel anne ben olacağım diye düşünsek de mükemmel anne yoktur; iyi anne vardır.


Şimdi bazılarınız yok efendim ben mükemmel anneyim öyle böyle değilim, şahaneyim diyebilirler. Gelin bu tezinizi beraber çürütelim. Anneliği bir bütün olarak düşünürsek, iyi bir eş, iyi bir ev hanımı ve mükemmel bir anne, (aklımda hemen kırmızı mavi pelerinli, uçabilen bir kadın canlandı😊)

Çünkü bizler gerçekte olağan üstü güçleri olan hayal kahramanlar değiliz. Ama nedense böyle olmamız bizim bilinçaltımıza bir şekilde lanse edilmiş. Zaten birçok hata da mükemmel olmaya çalışmaktan kaynaklanır. Çünkü bebek ya da çocuğumuza mükemmel bir anne olmaya çalıştıkça kendimize yeterince zaman ayıramıyoruz. Arkadaşlarımızla yeterince görüşemiyoruz, spor yapamıyoruz, kuaföre yeterince gidemiyoruz, yeterince uyuyamıyoruz, istediğimiz kadar kitap okuyamıyoruz. Bunları yaptık diyelim bu seferde yeterince ev işlerine yetişemiyoruz. Bunların hepsini hadi başarmış olalım bu sefer de çocuğumuzla ne kadar çok ve kaliteli zaman geçirebiliriz.

Enerji + iş =kinetik enerji (şaka şaka biz nesne değiliz;))

100w" sizes="(max-width: 240px) 100vw, 240px" />

Çalışıyoruz, çocuğumuzla yeterince vakit geçiremiyoruz mutsusuz. Çalışmıyoruz üretmiyoruz yine mutsusuz. Mutsuz olunca ne kadar mükemmel olabiliriz.  Öyle ya da böyle çalışan ya da çalışmayan anne her iki durumda da mükemmel olamaz.

Ama iyi bir anne olmaya gayret edebiliriz. Bu elimizde…

bahar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yeni Anneye Kolaylık Sağlayacak Altı Altın Tiyo

Sal Ağu 14 , 2018
  Bebeğim henüz bir haftalıkken kahvaltı için dışarı çıktık. Çıktık dediysem, öyle hadi çıkalım demeyle hemen olmadı. Tatile değil, sadece kahvaltıya gidiyorduk ama koca bir çanta eşya alma gereği neden duymuştuk, gerçekten bu kadar eşyaya ihtiyaç var mıydı? Cevabı tabi ki hayır, bu kadar şeye ihtiyaç olmamıştı … Öyle ise […]