Kolik Bebekler için Denenmiş Yöntemler

 

Benim bu bloğu kurmaktaki amacım yaşadığım sorun ve çözümleri paylaşıp, özellikle siz yeni annelere faydalı olabilmektir. 

Benim de herhangi bir sorunla karşılaştığımda en büyük yardımcım yine aynı sorunu yaşayıp çare aramış ve çözümler bulmuş insanlar olmuşlardır. Eski zamanlardan beri denenmiş ama günümüzde maalesef adı kocakarı ilaçlarına çıkmış ya da bazı güçler tarafından öyle lanse edilmiş ve edilmeye devam edilecek çözümler çıkar uğruna karalanmıştır.

Ben her şeyin kararında uygulanması taraftarıyım. Her ilaç bir zehir, her zehir bir ilaçtır. İlacı zehirden ayıran şey dozudur. Örneğin akreple, yılanın zehrinden ilaç yapılır ama doğrudan alımı öldürücüdür. İlaçlar da bitkilerden elde edilir içindeki kimyasalları saymazsak.


 

Gelelim konumuz olan kolik bebeklere… Aslında her bebek biraz kolik doğar. Çünkü sindirim sistemleri tam gelişmemiştir. Bu gelişim ortalama ilk üç ayda tamamlanır. Yine aile olarak sabırlı davranmamız gereken durumlardan biri de budur. Dokuz ayı anne karnında geçiren yeni doğan, doğduktan sonra da anne rahmi ortamını arar. Kalp ve kan dolaşımındaki sesler bebeği sakinleştirir.

Peki Neler Yapmalıyız? 

Özellikle fon ve elektrik süpürgesi sesi bebeği müthiş sakinleştirir

Arabada gezdirmek, kucakta ve be

şikte sallamak

Karnını ve ayaklarını sıcak tutmak

Karnına saat yönünde çörek otu yağı ile masaj yapmak

Anason ve rezene çayı (1 bardak kaynamış suya bir tutam 5 dakika demlenecek 1 çay kaşığını

Kolik bebekler için özel müzikler (bizde çok işe yaramıştı)

bahar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Annelik Paradoksu

Sal Ağu 21 , 2018
“Çocuğu olmayan bir pişman, olan bin pişman” bu lafı anlamakta zorluk çekmiştim anne olmadan önce, bu nasıl yaman biŕ çelişkidir böyle diye düşünmüştüm. Ayıptı, hatta günahtı çocuk için söylenen ve kulağa hiç hoş gelmeyen bu söz. Evet çocuk bize en güzel armağan, bir lütuf, hayatımızın anlamı hiç şüphesiz… Ama ya zorluklukları; […]