Hayatımızın şifresi (numeroloji)

Bilim, denge ile uyumun karışıklıktan meydana geldiğini, ayrıca şans ve ihtimallerin yeryüzündeki yaşamı etkilediğini keşfetti. Rakamlarla kişiliği çözme bilimi de hayatınızdaki karışıklıklar arasında bir düzen oluşturur. Kendi rakamınızı bilmek, sonunda hayatınız boyunca yaşadığınız düzensizliklerin ödül niteliğindeki karşılığını almanızı sağlar; karmaşıklık ve düzensizliklerin sonunda daha güçlü bir insan olur, uzun vadede hayatınıza yardımcı olacak yeni bir anlayış ve deneyim kazanırsınız. Rakamlarla kişilik çözme bilimi kişiliğinizi geliştirmenize yarayacaktır.
  • Doğum tarihinizin rakamları toplanarak elde edilir.
  • Örnek: 02\03\2000=7
  • Eğer toplam 9 dan büyük bir rakam ise, tek haneye indirene kadar toplanır. Örneğin 34 ise toplamı 3+4=7 dir.

Karakter hanesinde 1 rakamı olanlar:

Güçlü yanları: Yaratıcı, lider, konuşkan, uçucu, parlak, dokunsal, neşeli, gururlu, kendine güvenen ve kendinden emin, ilgili.

Zayıf yanları: Depresif, yüksek sesli, alıngan, hoşgörüsüz, huysuz, kendine güvensiz, tembel değişken, saldırgan, ağzında geveleyerek konuşan, bencil.

Karakter hanesinde 2 rakamı olanlar:

Güçlü yanları: Besleyici, özenli, sessiz, gözlemci, soğuk ve etkileyici, utangaç, evcimen, sakin, ağzı sıkı, ağırbaşlı.

Zayıf yanları: Duygusal, hassas, ağlamaklı, savunmacı, içine kapanık, aşırı koruyucu, sinirli, mantıksız, hüzünlü, somurtkan, değişken

Karakter hanesinde 3 rakamı olanlar:

Güçlü yanları: Organize, bağımsız, adanmış, dindar, iyimser, samimi, neşeli, canlı, dürüst, tutkulu, ciddi, hayvan sever.

Zayıf yanları: Acımasız, fanatik, küstah, davranış sorunu olabilen, somurtkan, küskün, ilgisiz, kayıtsız, askeri düzende, hoppa, yanlış yönlendirilebilen, düşmanca davranan.

Karakter hanesinde 4 rakamı olanlar:

Güçlü Yanları: Esrarengiz, devrimsel, amaca yönelik, zeki, sıra dışı, ileri görüşlü, farklı, temkinli, heyecanlandırıcı, cesaretlendirici, bireysel, sadık, adil.

Zayıf yanları: Gizleme eğiliminde, muammalı, tuhaf, şaşırtıcı konuşmalar yapan, göreneklere uymayan, kindar, kolay heyecanlanan, patavatsız, ön yargılı, önceden tahmin edilemez, hilekar, sabit, yalancı

Karakter hanesinde 5 rakamı olanlar:

Güçlü yanları: Nazik, mizahi, analitik, dışa dönük, konuşkan, esnek, mantıklı, sonuç odaklı, değişimden hoşlanan.

Zayıf yanları: Asi, yerinde duramayan, eleştiren, itiraz eden, keskin dilli, havai, gerilimli, zor, karşıt fikirli, sinirli.

Karakter hanesinde 6 rakamı olanlar:

Güçlü yanları: Dost canlısı, sevecen, romantik, çekici, tutkulu, tensel uyumlu, uzlaştırıcı, sakin.

Zayıf yanları: Kıskanç, cimri, aşırı duygusal, talepkar, kendisiyle ilgili, ölçüsüz, hesapçı, hayalperest, içine kapanık, uyumsuz

Karakter hanesinde 7 rakamı olanlar:

Güçlü yanları: ılımlı, sessiz,

adanmış, sanat tutkunu, tarafsız, kararlı, güvenilir, seçkin, meraklı, idealist.

Zayıf yanları: intikamcı, münzevi, soğuk, duygusal, radikal, değişken, endişeli, ifadesiz, saldırgan, kontrol etme takıntısı olan, utangaç

Karakter hanesinde 8 olanlar:

Güçlü yanları: Dengeli, sabırlı, destekleyici, sorumluluk sahibi, ciddi, deneyimli, soğukkanlı, çalışkan, güvenlik duygusundan hoşlanan, akıllı, dünyevi.

Zayıf yanları: Güvensiz, telaşlı, gergin, takıntılı, duygularını gizleyen, hesapçı, buyurgan, dalavereci, sabit, kendini kurban hisseden ya da kurban rolü oynamayı seven.

 Karakter hanesinde 9 rakamı olanlar:

Güçlü yanları: Çocuksu, sanatkar, zeki, masum, hassas, kararlı, bağışlayıcı, dürüst, saf, benzersiz.

Zayıf yanları: Tutarsız, aklı karışık, budala, düşünmeden hareket eden, unutkan, kibirli, güvensiz, inatçı, sabırsız.

Sinerji tablosundaki Ruh duygusu hanesindeki rakamlar neyi ifade eder?

1 rakamı: Bu bir güç oyunudur. Eşlerden her biri lider olmayı isteyeceği için , bir tanesi boyun eymeyi kabul etmediği takdirde çatışmalar çıkacaktır.

2 rakamı: 2 yapıştırıcıdır. Bir aşk ilişkisi için en kolay rakam budur. Bu rakama sahip olan ilişki ilgili ve besleyici olacaktır.

3 rakamı: 3 düzenleme ile ilişkilidir. Bu ilişkide bir çok şey başarılacaktır. Ancak bir şeyler oluşmadığı zaman eşler arasında derin bir ilişki de kurulamaz.

4 rakamı: Bu konumdaki 4 oldukça hilekar bir rakamdır. İki insan arasında şüpheler olacağı için, eşlerin birbirlerine karşı mümkün olduğunca açık ve dürüst olmaları son derece önemlidir.

5 rakamı: Bu hanedeki 5 ilişkide bol miktarda konuşma olmasını sağlar. Son derece esin verici bir ilişkidir ama bağımlılık yaratma eğilimi bulunmaktadır.

6 rakamı: Tutkulu bir ilişkidir. Bu çift son derece sosyal olacak ve bir arada çok hoş görünecektir.

7 rakamı: Bu konumda bulunan 7 rakamı ilişkiye mahrem bir yapı kazandırmakta ve eşlerin birbirlerine karşı sakin ve soğuk olmalarına neden olabilmektedir. Bunun sonucu olarak eşler arasında iletişim zor olabilir.

8 rakamı: Sekiz bir toprak rakamıdır ve ilişkiye ağır bir duygu verir. Öyle ki adeta ilişki için yeterince alan yokmuş gibi hissetmenize neden olabilir. Dışarıda bolca yapılan aktivite ilişkinin hafiflemesine  yardımcı olabilir.

9 rakamı: Bu, eğlenceli, oyuncu bir ilişkidir ve eşler arasında bolca affedicilik bulunur.

Forbes’a göre her hanede rakamların kişiye kattığı bir özellik var. Dahası her rakam 4 elementten birini temsil ediyor ve bu elementlerin (hava, su, toprak, ateş)kişinin pin kodu tablosundaki yoğunluğu da karakterin za

yıf ya da baskın yönlerini gösteriyor. (Element tablosu oluşturmak için “İlişkilerin Pinkodu” adlı kitabı incelemelisiniz) Genel bir bilgi olarak hangi rakamların hangi elemente ait olduğunu belirtelim:

Hava rakamları: 1 ve 5

Su rakamları: 2 ve 7

Ateş rakamları: 3 ve 6

Toprak rakamları: 4 ve 8

9 rakamı için tabloda ayrı bir sütun yer alır. Çünkü 9 bütün elementleri barındırır ve dengeleyicidir.

Bütün elementlerden dengeli olarak barındıran insanlar olduğu gibi, sadece 1 ya da iki elementten oluşan pin koduna sahip insanlar da vardır. Bu tür insanlar eksik yönlerini doğru insanı bulurlarsa ilişkileriyle dengelerler.

Su elementi baskın olan bir pin koduna sahip kişi, ateş elementi ile birlikte olursa sorunlu bir ilişki yaşanma ihtimali artar. Çünkü su ateşi söndürür. Ateş sönmemek için uzaklaşır. Ateş ise suyu buharlaştırır, tüketir. Su için ideali topraktır. Su toprağı besler, verimliliğini arttırır, toprak da suyun yaratıcılığını arttırır. Ateş havasız yanmaz.  Hava ateşi körükler. Ateş de havayı ısıtır. Bu yüzden uyumlu bir çift olurlar. Toprak sabit, hava havai olduğu için ayrı dünyaya mensup iki insan gibi bir ilişki yaşarlar.

bahar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

En Güzel Amigurumi Örnekleri

Paz Kas 3 , 2019
Son zamanlarda sıkca duyduğum Japonya menşeili bir el işi amigurumi. Hiç tiğ ile işi olmamış beni bile etkisi altına almayı başardı. Terapi etkisinin yanısıra, dekoratif eşya olarak kullanılması da çok ilgimi çekti. İki küçük çocuğum içinde aynı zamanda organik oyuncak niteliğinde olması bu işe el atma durumumu kaçınılmaz hale getirdi. […]