Ne Zaman Gider Bu Virüs!

1

Sizde benim gibi pür dikkat viruse karşı izole yaşayanlardan mısınız? Yoksa amannn be virüs işte deyip, bana bir şey olmazcılardan mısınız?😊

Ben virüsü ciddeye alıp, otel tatillerine, yemeklere gidemeyip, dağlarda, ormanlarda dolaşanlardanım. Çekoslavaklaştıramadıklarındanım virüsun🥶

Bundan çok da mutlu olmadığım bir gerçek. Sokaklarda ellerimi yıkamadan yemek yediğim günler çokta uzak değilken. Ay pismiymişim ki ben😊. Şimdi düşününce çok ütopik de gelmedi değil. Bugün gittiğim ormanda ağaçlara bile sarılamamışken, virüslü birilerinin partikülleri hâla ağaçta, hayatsaysa diye aklımda düşüncelerle dolanıyorken…Evet abarttım belki de ama ben de durum böyle. Algım, hissim bu yönde… Demek ki görmemiz, yaşamamız lazımmış bu günleri de. Ne kadar güzelmiş insanlardan kaçmadan, konu komşumuzla ettiğimiz sohbetler, omuz omuza içtiğimiz kahveler de.

Tabii bu arada beni de aldı bir merak. Ne zaman gider diye bu covit. Saldım keçileri astrolojiye🧐Başladım konunun kompedanlarını takibe. Hiç bilmediğim terimler girdi lugatıma, düştü dilime. Aman efendim, gezegen retrolari mi diyim, ters açılar mı, yoksa oğlak burcunun satürnde tutulmasını mı anlatayım. Daha neler neler…Tabi bunlar benim uzmanlık alanım değil, müneccim başı da değilim. Amma konu ile ilgili önsezilerim de yok değil. Güneş burcum yengeç, ay burcum kovada olunca az çok alıcılar açık oluyor belki de bende.

Gezegenleri de uzmanlar yorumlasın, önsezilerim şimdilik bana kalsın. Ne diyorlar peki? 2. dalga diyorlar, ekim, kasım ayları diyorlar, gümbür gümbür geliyor diyorlar. Inşallah gezegenler yalan söyler. Bu şey de, tez günde tez vakitte gider. Çocuklarımız okullarına döner. Benim gibiler (temkin derecesi yüksekler diyelim) özellikle maskesiz insan gördüğünde zombi görmüş hissi yaşamadığı günler de bir an önce gelir.

Marketten her gelene tıbbı atık muhamelesi yapmak da yordu aylardır. Kapıya gelen kargocuya tc. numaramı çığırtkanlık yaparak duyurma anları da çok ben de. Bunu da sonra anlatırım…Gecemiz hayırlara açılsın. Yeni günümüz güzel haberlere gebe olsun…Ne demiş eskiler gün doğmadan neler doğar. Mevlâm neyler, neylerse güzel eyler.

bahar

One thought on “Ne Zaman Gider Bu Virüs!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir