Yeni Anneye Kolaylık Sağlayacak Altı Altın Tiyo

 

Bebeğim henüz bir haftalıkken kahvaltı için dışarı çıktık. Çıktık dediysem, öyle hadi çıkalım demeyle hemen olmadı. Tatile değil, sadece kahvaltıya gidiyorduk ama koca bir çanta eşya alma gereği neden duymuştuk, gerçekten bu kadar eşyaya ihtiyaç var mıydı?

Cevabı tabi ki hayır, bu kadar şeye ihtiyaç olmamıştı … Öyle ise hem annenin kafasını rahatlatmak hem de dışarı çıkmayı kendimize bu kadar zor hale getirmemek için gelin size altı altın öneri…1.Herkesin görüşüne fazla kulak asmayın. Bazı insanlar her şeyi fazla abartır. Dışarı çıkarken yanınıza gereğinden fazla kıyafet almayın. Ne kadar dikkat ederseniz edin nasılsa kirlenecek. Terlemediyse ya da üstü ıslanmadıysa eve kadar idare edebilir. İlk günler reflü olacağından, kusma da çok olacaktır. Bunun için kurtarıcı olarak ağız mendillerinden tavsiye ederim. Hafif olur ve yer kaplamazlar.
2.Ev işlerine gereğinden fazla takılmayın. Varsın ev biraz kirlensinve dağılsın. Beğenmeyen gelmesin:) Önceliğimiz bebeğimiz ve kendimiz. Her şeyin temiz ve toplu görünmesi için uğraşarak kendinizi tüketmeyin. Yanınızda yardım edecek bir bakıcınız ya da anneniz, ablanız, kız kardeşiniz gibi biri varsa çok şanslısınız. Yoksa bile en azından arada sırada bir temizlikçi almaya gayret edin.
3. Siz kendinizi böylesine yorgun ve tükenmiş hissederken kendisini olduğundan mükemmel gösteren fevkaladenin de fevkinde yeni ”anne bebek” konseptli fotoğraflara ve videolara bakmayın. Onlar gerçek değil.
4. Çok uzun zamandır geceleri doğru dürüst uyumamadığınızdan hafızanızda da  sorunlar yaşayabilirsiniz. Kendinizi devamlı şimdi ne unutuyorum, ben şimdi ne yapacaktım, önemli bir şeyleri atlıyor muyum? gibi sorularla endişe ederken bulabilirsiniz. Bu da son derece doğaldır. Bu konuda yapacaklarınızı kaydedebileceğiniz küçük bir defter hayatınızı kolaylaştıracaktır.
5. Bazı kişiler bebek bakımı konusunda abartılı davranıp hayatınızı daha da zorlaştırabilir. Her kafadan çı

kan kakofoniye kulaklarınızı tıkamaya çalışın. Bundan yüzyıllar önce de bebekler doğup büyüyorlardı bunu da unutmayın.
6. Bebek uyuduğunda ev işlerini bir kenara bırakıp uyumak sizin için daha hayırlı olacaktır. Gece de verimli uyayamadığınız için bu size çok iyi gelecektir.

 

bahar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Burçlarına Göre Anneler

Sal Ağu 14 , 2018
  Koç Kurallara çok bağlı olan koç kadını, çocuğunu da aynı disiplinde yetiştirir. Dürüstlük onlar için ilk plandadır. Koç annelerin çocukları, aynı zamanda çok eğlenceli bir ortamda büyürler çünkü koç anneleri eğlenceyi de çok sever. Metafizik konulara da ayrı bir merak duyarlar. Boğa Ne istediğini çok iyi bilen boğa anneleri […]